Szkoła Podstawowa nr 21 w Grudziądzu
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Żurawski   
niedziela, 09 kwietnia 2017 20:01


WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY DLA KASI


6 kwietnia br. w naszej szkole Zespole Ogólnokształcących nr 5 w Grudziądzu na os. Lotnisko odbył się z kiermasz dla 25-letniej pani Katarzyny Lontkowskiej, która ciężko zachorowała na guza mózgu. Pani Kasia potrzebuje pieniędzy na leczenie immunologiczne oraz elektropojmnościową terapię przeciwnowotworową, która pomoże jej zwalczyć chorobę.
Kiermasz odbył się od godz. 8.30 do 14.00.Do akcji przyłączyły się dzieci i młodzież ze szkoły. Bardzo dużo uczniów chętnie pomagało   w sprzedaży oraz organizacji kiermaszu.  Kiermasz upłynął w zabawnej i miłej atmosferze. Przeprowadziliśmy dwugodzinne zajęcia z terapeutami i ich psami, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Naszymi gośćmi były również panie z Fit and Jump Marina, które zagrzewały uczniów do skakania na trampolinach. Na kiermaszu można było kupić wiele ozdób wielkanocnych, maskotki, zabawki, ręcznie wykonane kartki wielkanocne, jajka zdobione, stroiki świąteczne, koszyczki na stół wielkanocny, baranki i inne ciekawe gadżety. Również można było nabyć vouchery do salonu urody, Fit and Jump czy do Laser Arena.
POMAGANIE TO SZLACHETNA SPRAWA!!
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 07:38


28 marca odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie. Startowały dzieci ze szkoły podstawowej od I do VI klasy. Były sportowe emocje, głośny doping a dla zwycięzców medale. Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 07:25

Dzień Żołnierzy Wyklętych

2 marca w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie mieli okazję wysłuchać uroczystego Apelu i spotkać się z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcji Historycznej „ROTA”, działającej w Grudziądzu.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 marca 2017 15:05

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Grudziądzu informuje, że w dniach od 3 – 28 kwietnia 2017 r.
prowadzone będą zapisy dzieci z rocznika 2010, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 21 w roku szkolnym 2017/2018


Od 3 kwietnia rozpocznie się rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY I (doc)

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY I (pdf)

W postępowaniu rekrutacyjnym dla dzieci spoza obwodu SP 21 bierze się pod uwagę łącznie następujące kryteria, którym przyznaje się odpowiednią liczbę punktów:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 marca 2017 20:42


Dzień Świętego Patryka

17 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 21 obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Aby przybliżyć dzieciom kulturę irlandzką, nauczyciele języka angielskiego zorganizowali szereg konkursów: na najciekawsze przebranie, plastyczny oraz test wiedzy o Irlandii. Poza tym, podczas lekcji języka angielskiego uczniowie oglądali prezentację oraz film o Szmaragdowej Wyspie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 marca 2017 09:24


Dnia 20 marca wybraliśmy się z klasą IV e i innymi uczniami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Grudziądzu na dwudniową wycieczkę do Redy i Trójmiasta.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Redy, aby skorzystać z atrakcji wodnych w Aquaparku. Pełni wrażeń korzystaliśmy z różnych basenów oraz zjeżdżalni. Wielką atrakcją była m.in. 60-metrowa zjeżdżalnia z  podświetlonym tunelem prowadzącym przez rajskie akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny.  Trzymająca w napięciu wodna przygoda kończyła się w zamkowym skarbcu, czyli w przepięknym, złotym basenie. Mogliśmy korzystać z różnych stref basenu, które dostarczały nam wiele wrażeń i pozytywnych emocji.Wszyscy byliśmy  pod ogromnym wrażeniem.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 07:31


Wiosenna zbiórka żywności


W dniach 31 marca - 2 kwietnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły brali udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, którą organizowały Banki Żywności.
Zebrane produkty trafią m.in. do: hospicjów, domów samotnej matki, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni, jadłodajni dla ubogich, rodzinnych domów dziecka i świetlic środowiskowych.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 07:21

KLUB NW PATYCZAKI przy Oddziale PTTK w Grudziądzu i SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE przy ZSO nr 5
ZAPRASZAJĄ NA WYCIECZKĘ DO REDY, PUCKA I GDAŃSKA
TERMIN: SOBOTA - 22.04.2017 r.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA  - 20 MIEJSC  WOLNYCH (ZAPISY W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ) !!!
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria   
środa, 29 marca 2017 08:06

Dnia 27 marca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 21 odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. W uroczystości wzięło udział 29 dzieci wraz z wychowawcami.

Po przybyciu do biblioteki uczniowie zapoznali się pokrótce z regulaminem. Odpowiadali też na pytania związane z poszanowaniem książek i okazało się, że doskonale znają zasady obowiązujące podczas czytania.

W trakcie konkursów pierwszoklasiści wykazali się  znajomością ulubionych bajek i baśni. Za poprawnie wykonane zadania otrzymali drobne nagrody.

Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowy dyplom. Każdy uczeń otrzymał zakładkę i wypożyczył książkę.

Mam nadzieję, że pozyskaliśmy nowych czytelników, którzy chętnie będą odwiedzać bibliotekę, by poczytać czasopisma  lub wypożyczyć książkę.

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 marca 2017 10:40


POWITANIE WIOSNY W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ.

20 marca 2017 roku klasa V b wraz z opiekunami:  p. Ewą Lubiszewską i p. I.Kowalkowską,  gościła w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 marca 2017 09:19

Dzień Matematyki


Dnia 21 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki pod hasłem „ Matematyka Królową Nauk”. Celem  była popularyzacja wiedzy matematycznej,  rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych, uświadomienie uczniom, że matematyka może być przyjemna, ciekawa i zabawna.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 55
 

Świetlica

WBK - sponsor

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Złote myśli

Niczego wielkiego nie osiągnie się nigdy bez wielkich ludzi, a ludzie stają się wielcy, kiedy są zdecydowani, by się takimi stać.

Obecnie

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Sonda

Z czego korzystasz najczęściej odrabiając zadanie domowe (proszę wybrać jedną odpowiedź)?
 

Imieniny

21 Października 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina,
Dobromił,
Elżbieta, Hilary,
Klemencja, Pelagia,
Pelagiusz, Urszula,
Wszebora
Do końca roku zostało 72 dni.

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj27
mod_vvisit_counterWczoraj269
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2120
mod_vvisit_counterZeszłego tygodnia2647
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7317
mod_vvisit_counterZeszłego miesiąca7189
mod_vvisit_counterIlość wejść495728

0 4
Twoje IP: 54.161.73.123
,
Today: Paź 21, 2017
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage