Szkoła Podstawowa nr 21 w Grudziądzu
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Hanna   
niedziela, 11 grudnia 2016 18:07

Mikołajkowe zawody pływackie
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Hanna Piecuch Szulc   
niedziela, 11 grudnia 2016 17:58


Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas 4d i 4e omawiają ostatnio lekturę pt. ,,Bracia Lwie Serce”.  Przedstawione przez Astrid Lindgren wydarzenia, związane z braterską miłością Karola i Jonatana, zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie i rozbudziły ich emocje. Uczniowie dali temu wyraz, opowiadając o życiu po śmierci chłopców w baśniowym świecie i przygodach głównych bohaterów związanych z zaangażowaniem się w walkę mieszkańców Nangijali z okrutnym Tengilem.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Zimińska   
wtorek, 06 grudnia 2016 21:40


CZEŚĆ!!!

Myślicie, że Mikołaj i jego elfy mieszkają w Laponii. JESTEŚCIE W BŁĘDZIE!!!

Mikołaj mieszka w Przystani Biskupińskiej. Mieliśmy okazję przekonać się o tym 5 grudnia, kiedy pojechaliśmy tam razem z koleżankami i kolegami z II h.

Wyjechaliśmy o 6.40. Dacie wiarę?

Godzina była nieludzko wczesna, ale poświęciliśmy się i nie żałujemy. Kiedy tak jechaliśmy, za oknami autokaru było zupełnie ciemno, ale w środku panowała ożywiona atmosfera.

Takie towarzyszyły nam emocje.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Ceglewska   
wtorek, 06 grudnia 2016 08:33

Dnia 25.11.2016r. odbył się w naszej szkole konkurs poetycki pod hasłem Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Uczniowie recytowali poezję patriotyczną oraz prezentowali napisane przez siebie wiersze. Jury w składzie p.Ewa Ceglewska, p. Beata Michałowska i p. Mariola Śledź wyłoniło najlepszych recytatorów.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Judyta Tobolska   
środa, 16 listopada 2016 09:44


W dniach 02.11. - 04.11.2016r. odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół Podstawowych w mini piłce ręcznej dziewcząt. Nasza szkoła w fazie grupowej wygrała dwa mecze: z SP 3 oraz SP 7, niestety po zaciętym meczu uległa drużynie SP 18. Tym samym drużyna dziewcząt, zajmując drugie miejsce w grupie, walczyła z SP 20 o miejsce 3.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Ziółkowska   
wtorek, 08 listopada 2016 21:17

,,Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią im się płaci”…

Często wspominamy tych, których nie ma już wśród nas. Szczególnie ciepło jednak  rozmyślamy o ,,nieobecnych” naszych koleżankach i kolegach podczas tych listopadowych , refleksyjnych świąt. Sięgamy pamięcią do chwil , kiedy razem z nami przemierzali szkolne korytarze , z niezwykłą rzetelnością  prowadzili lekcje , dbali o to , by wszędzie panował  ład i porządek…

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Ziętarska   
niedziela, 11 grudnia 2016 17:49


W dniu 01.12.16 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w imprezie czytelniczej. Celem spotkania było poznanie twórczości  J. Tuwima. Dzieci wykonywały różne zadania pracując w grupach. Pierwszoklasiści słuchali wierszy Tuwima, odpowiadali  na pytania, układali  puzzle, rozwiązywali  zagadki. Dzieci wykonały ciekawe portrety słonia Trąbalskiego. Wkrótce wszyscy zostaną czytelnikami szkolnej  biblioteki.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Hanna Piecuch Szulc   
wtorek, 06 grudnia 2016 08:36

W 2011r. nasza szkoła otrzymała certyfikat ,,Szkoły odkrywców talentów” przyznawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół, które w istotny sposób przyczyniają się  do odkrywaniai wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Nauczyciele naszej szkoły inicjują i podejmują działania na rzecz uczniów zdolnych. Prowadzą zajęcia służące odkrywaniu i rozwijaniu talentów: przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych, a także społecznych. Motywują też uczniów do działalności pozaszkolnej. Uczniowie, uczestnicząc w różnych formach aktywności, odnoszą swoje pierwsze spektakularne sukcesy, które są powodem do dumy rodziców, dają satysfakcję im samym, ale przede wszystkim dodają splendoru szkole.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 listopada 2016 10:40


11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji,  10 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się  apel . Uczniowie z klas Va, VI a, VId  pod opieką p. Magdaleny Tarkowskiej, p. Ewy Ceglewskiej, p. Ewy Lubiszewskiej i p. Joanny Sworowskiej przygotowali uroczystość, upamiętniającą 98. rocznicę tego ważnego dla wszystkich Polaków  wydarzenia.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Zimińska   
poniedziałek, 14 listopada 2016 19:24


My, uczniowie klasy IIIc, postanowiliśmy uczcić 98 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI montażem słowno-muzycznym na wieczornicy, która odbyła się 10.11.2016r.

Zaprosiliśmy wszystkie Koleżanki i Kolegów z pozostałych klas III oraz naszych Rodziców i Dziadków.

W czasie uroczystości przedstawiliśmy krótką historię powstania pieśni patriotycznych, które napisano z miłości i tęsknoty za utraconym krajem. Słowa pisali, zarówno, wielcy poeci, jak i prości żołnierze. Niemal wszystkie pieśni i piosenki mają marszową lub skoczną, wesołą melodię, która łatwo wpada w ucho. Dlatego obecni na uroczystości, chętnie z nami śpiewali.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Zimińska   
wtorek, 08 listopada 2016 08:31


W ramach kółka MŁODY GRUDZIĄDZANIN byliśmy już w Rudniku na rowerach i w schronisku dla zwierząt w Węgrowie. W sobotę, 5 listopada, odbyła się kolejna nasza wyprawa. Tym razem, my uczniowie IIh i IIIc, odwiedziliśmy Bibliotekę Główną, gdzie uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach pt." W ŚWIECIE WUJKA DISNEYA".

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 59
 

Świetlica

WBK - sponsor

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Złote myśli

Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia - prowdziwego poczucia spełnienia.

Obecnie

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Sonda

Z czego korzystasz najczęściej odrabiając zadanie domowe (proszę wybrać jedną odpowiedź)?
 

Imieniny

15 Sierpnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Maria, Napoleon,
Stefan, Stella,
Trzebimir
Do końca roku zostało 139 dni.

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj67
mod_vvisit_counterWczoraj300
mod_vvisit_counterW tym tygodniu970
mod_vvisit_counterZeszłego tygodnia1927
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3938
mod_vvisit_counterZeszłego miesiąca7204
mod_vvisit_counterIlość wejść581312

0 1
Twoje IP: 54.198.126.110
,
Today: Sie 15, 2018
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage