Odnawialne źródła energii naszą przyszłością

Dnia 21 października 2015 roku uczniowie klas trzecich, pod opieką doradcy zawodowego, wzięli udział w wycieczce
do Małej Elektrowni Wodnej w Grudziądzu.

Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z technologią wytwarzania energii elektrycznej w hydroelektrowni.

Na miejscu młodzież spotkała się z panem inżynierem Edmundem Puchowskim, który po wprowadzeniu teoretycznym, na temat wytwarzania energii elektrycznej w hydroelektrowniach, zapoznał uczniów ze schematem budowy Małej Elektrowni Wodnej.

Pan inżynier Puchowski, który wykształcił wielu czeladników w zawodzie elektromechanik, przedstawił swoją ścieżkę kariery i zachęcił uczniów do nauki zawodu, gdyż na rynku pracy brakuje specjalistów z wykształceniem technicznym, m.in. spawaczy, elektromechaników, mechaników czy hydraulików.