krzesiny 2016

Leci, leci, leci…!” - to najczęściej słyszane słowa w Krzesinach

 

1 czerwca 2016 r. klasy mundurowe naszego gimnazjum, Id oraz II d, były na pokazie sprzętu wojskowego i wyposażenia użytkowego
w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego.

To właśnie w Krzesinach koło Poznania, w samym sercu Wielkopolski, znajduje się baza słynnych samolotów F-16.

Na miejsce dotarliśmy około 9.30. Po wyjściu z autokaru, ku naszemu zdziwieniu, ujrzeliśmy mnóstwo grup wycieczkowych przemieszczających się wśród niezliczonej ilości sprzętu wojskowego. Wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że przecież jest Dzień Dziecka, więc to musi być udany dzień. Po chwili wmieszaliśmy się w tłum i może byśmy przepadli bez wieści, gdyby nie Robert „Bluto” Gałązka…

W pewnym momencie śmiechy i doskonała zabawa zostały przerwane przez „żelaznego jastrzębia”, za sterami którego siedział kapitan pilot Gałązka, który dał pokaz możliwości manewrowych samolotu F-16. To było niezwykłe doświadczenie! Przez 15 minut każdy z zapartym tchem śledził tor lotu samolotu.

Po tym, jak pożegnaliśmy pilota, przyszła pora na korzystanie z innych, ale już naziemnych atrakcji. Wojskowi instruktorzy z dużą cierpliwością i otwartością odpowiadali na liczne (dociekliwe) pytania niektórych! To dzięki nim zdobyliśmy cenną wiedzę na temat F-16, samolotów grupy „Archeo”. Mogliśmy poczuć na własnych plecach wyposażenie spadochroniarzy, obejrzeć nowoczesne skafandry pilotów. Niewątpliwie, atrakcyjne były też pokazy ratowników medycznych czy strażaków.

Dziękujemy organizatorom za tak duży wkład pracy, cierpliwość i wyrozumiałość.

Późnym popołudniem wróciliśmy do Grudziądza nieco zmęczeni, ale usatysfakcjonowani.

Dobrze być uczniem klasy mundurowej!

Galeria:)