Tłumacz strony

Diecezjalny konkurs PDF Drukuj Email
Działalność - caritas

Diecezjalny konkurs literacko - plastyczno - multimedialny dla dzieci i młodzieży p.t.: "Święta Urszula Ledóchowska - pionek na szachownicy Pana Boga"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno - literacko - multimedialnym dla dzieci i młodzieży o życiu i działalności Św. Urszuli Ledóchowskiej.

Organizator: Grudziądzkie Centrum Caritas, Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Grudziądzu, Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Toruniu

Patronat Honorowy: Siostra dr Elżbieta Sozańska, Prezydent Miasta Grudziądza Robert Malinowski

Patronat medialny: Gazeta Pomorska, Nowości Grudziądzkie, Telewizja Bydgoszcz, Radio Grudziądz

REGULAMIN KONKURSU

1.   Celem konkursu jest zapoznanie z postacią Św. Urszuli Ledóchowskiej i jej działalnością, uwrażliwienie dzieci i młodzież na potrzeby drugiego człowieka oraz zachęcenie do naśladowania Jej postawy, pełnej ofiarnej miłości, wrażliwości i otwartości na bliźniego poprzez pełnienie uczynków miłosierdzia.

2.  Konkurs ma zasięg diecezjalny /diecezja toruńska/. Mogą brać w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także świetlice środowiskowe i placówki opiekuńczo - wychowawcze.

3.   Prace konkursowe powinny dotyczyć życia i działalności Św. Urszuli Ledóchowskiej oraz budzących się refleksji związanych z Jej posługą.

4.     Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką na kartkach bloków rysunkowych lub technicznych w formacie A-3 i większe (nie szkło, plastelina). Prace literackie /proza, poezja./ w formie dwóch egzemplarzy wydruku komputerowego, do trzech stron formatu A4. Konieczne jest załączenie wersji elektronicznej (z jednej szkoły, wszystkie prace na jednej dyskietce lub płycie). Dyskietka musi być trwale opisana: adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy, e-mail, tytuł: „Prace literackie". Prace komputerowe, należy wykonać w formie prezentacji multimedialnej (w programie MC Power Point), Czas trwania prezentacji nie może przekraczać 10 min. Prezentacja powinna być przygotowana na nośniku cyfrowym (wyłącznie płyta CD), odtwarzana na typowym komputerze PC w systemie Windows. Prace powinny zawierać następujące informacje (na pierwszym slajdzie): imię i nazwisko autora pracy, klasa, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy, e-mail. Prace muszą być wykonane samodzielnie - z podaniem źródła, bibliografii (ostatni slajd). Zgłoszone prace będą oceniane w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

5.   Prace należy przesyłać - razem z Kartą zgłoszenia - w nieprzekraczalnym terminie do 27 października 2011 r. na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5, 86 - 300 Grudziądz, ul. Nauczycielska 19 z dopiskiem: „Konkurs o Św. Urszuli Ledóchowskiej". Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, klasa i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem została wykonana praca (n-l podaje także nr telefonu, pod którym można podać informację o ewentualnej wygranej), także karta zgłoszenia (wzór podany poniżej).

L.p.

Dziedzina /literatura, plastyka, multimedia/

Autor pracy /imię, nazwisko, szkoła, klasa/

Imię, nazwisko

nauczyciela/opiekuna

Adres szkoły; e - mail

telefon kontaktowy,

6.     Z jednej szkoły/placówki można przesłać / łącznie trzy kategorie / maksimum 15 prac.

7.     Zgłoszenie szkoły/placówki do konkursu następuje poprzez przesłanie prac wykonanych samodzielnie przez uczniów wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Prace, które w jakikolwiek sposób będą niezgodne z wymogami Regulaminu Konkursu (niepełne dane, większa ilość prac itp.) zostaną dyskwalifikowane, a tym samym nie wezmą udziału w konkursie.

8.     Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora.

9. Informacje o rozstrzygnięciu konkursu zostaną zamieszczone na stronach internetowych: www.grudziadz.caritas.pl, http://sp21.zso5grudz.pl/ oraz http://www.katechizacja.diecezja.torun.pl/ , a także przekazane drogą elektroniczną lub telefonicznie na podane dane kontaktowe.

10.  Wręczenie nagród nastąpi 19 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcącychnr 5 ( ul. Nauczycielska 19) Rozpoczęcie 10.00.

11.  Ustalenia końcowe:

-       Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia prac podczas transportu

-       Zgłoszone do konkursu prace nie będą zwracane, przechodzą na własność organizatora

-       Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej publikacji i reprodukcji prac konkursowych

-       Nadesłanie prac jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu

-       Nagrody, które nie zostaną odebrane przez laureatów konkursu do końca listopada zostaną przekazane dzieciom objętym opieką GCC

W przypadku pojawienia się pytań należy kontaktować się z: Hanną Włodarczyk, 609 789 844

Projekt

26 Lipca 2014
Anna, Bartolomea,
Grażyna, Mirosława

mod_vvisit_counterIlość wejść197671

Twoje IP: 54.225.18.187
Today: Lip 26, 2014

Kalkulator

profesjonalny

Mp3

There seems to be an error with the player !