Diecezjalny konkurs PDF Drukuj Email
Działalność - caritas

Diecezjalny konkurs literacko - plastyczno - multimedialny dla dzieci i młodzieży p.t.: "Święta Urszula Ledóchowska - pionek na szachownicy Pana Boga"

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno - literacko - multimedialnym dla dzieci i młodzieży o życiu i działalności Św. Urszuli Ledóchowskiej.

Organizator: Grudziądzkie Centrum Caritas, Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Grudziądzu, Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Toruniu

Patronat Honorowy: Siostra dr Elżbieta Sozańska, Prezydent Miasta Grudziądza Robert Malinowski

Patronat medialny: Gazeta Pomorska, Nowości Grudziądzkie, Telewizja Bydgoszcz, Radio Grudziądz

REGULAMIN KONKURSU

1.   Celem konkursu jest zapoznanie z postacią Św. Urszuli Ledóchowskiej i jej działalnością, uwrażliwienie dzieci i młodzież na potrzeby drugiego człowieka oraz zachęcenie do naśladowania Jej postawy, pełnej ofiarnej miłości, wrażliwości i otwartości na bliźniego poprzez pełnienie uczynków miłosierdzia.

 

2.  Konkurs ma zasięg diecezjalny /diecezja toruńska/. Mogą brać w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także świetlice środowiskowe i placówki opiekuńczo - wychowawcze.

 

3.   Prace konkursowe powinny dotyczyć życia i działalności Św. Urszuli Ledóchowskiej oraz budzących się refleksji związanych z Jej posługą.

 

4.     Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką na kartkach bloków rysunkowych lub technicznych w formacie A-3 i większe (nie szkło, plastelina). Prace literackie /proza, poezja./ w formie dwóch egzemplarzy wydruku komputerowego, do trzech stron formatu A4. Konieczne jest załączenie wersji elektronicznej (z jednej szkoły, wszystkie prace na jednej dyskietce lub płycie). Dyskietka musi być trwale opisana: adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy, e-mail, tytuł: „Prace literackie". Prace komputerowe, należy wykonać w formie prezentacji multimedialnej (w programie MC Power Point), Czas trwania prezentacji nie może przekraczać 10 min. Prezentacja powinna być przygotowana na nośniku cyfrowym (wyłącznie płyta CD), odtwarzana na typowym komputerze PC w systemie Windows. Prace powinny zawierać następujące informacje (na pierwszym slajdzie): imię i nazwisko autora pracy, klasa, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy, e-mail. Prace muszą być wykonane samodzielnie - z podaniem źródła, bibliografii (ostatni slajd). Zgłoszone prace będą oceniane w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

 

5.   Prace należy przesyłać - razem z Kartą zgłoszenia - w nieprzekraczalnym terminie do 27 października 2011 r. na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5, 86 - 300 Grudziądz, ul. Nauczycielska 19 z dopiskiem: „Konkurs o Św. Urszuli Ledóchowskiej". Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, klasa i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem została wykonana praca (n-l podaje także nr telefonu, pod którym można podać informację o ewentualnej wygranej), także karta zgłoszenia (wzór podany poniżej).

 

L.p.

Dziedzina /literatura, plastyka, multimedia/

Autor pracy /imię, nazwisko, szkoła, klasa/

Imię, nazwisko

nauczyciela/opiekuna

Adres szkoły; e - mail

telefon kontaktowy,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.     Z jednej szkoły/placówki można przesłać / łącznie trzy kategorie / maksimum 15 prac.

 

7.     Zgłoszenie szkoły/placówki do konkursu następuje poprzez przesłanie prac wykonanych samodzielnie przez uczniów wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Prace, które w jakikolwiek sposób będą niezgodne z wymogami Regulaminu Konkursu (niepełne dane, większa ilość prac itp.) zostaną dyskwalifikowane, a tym samym nie wezmą udziału w konkursie.

 

8.     Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora.

 

9. Informacje o rozstrzygnięciu konkursu zostaną zamieszczone na stronach internetowych: www.grudziadz.caritas.pl, http://sp21.zso5grudz.pl/ oraz http://www.katechizacja.diecezja.torun.pl/ , a także przekazane drogą elektroniczną lub telefonicznie na podane dane kontaktowe.

 

10.  Wręczenie nagród nastąpi 19 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcącychnr 5 ( ul. Nauczycielska 19) Rozpoczęcie 10.00.

 

11.  Ustalenia końcowe:

-       Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia prac podczas transportu

-       Zgłoszone do konkursu prace nie będą zwracane, przechodzą na własność organizatora

-       Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej publikacji i reprodukcji prac konkursowych

-       Nadesłanie prac jest równoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu

-       Nagrody, które nie zostaną odebrane przez laureatów konkursu do końca listopada zostaną przekazane dzieciom objętym opieką GCC

 

W przypadku pojawienia się pytań należy kontaktować się z: Hanną Włodarczyk, 609 789 844

 

 
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Złote myśli

Niczego wielkiego nie osiągnie się nigdy bez wielkich ludzi, a ludzie stają się wielcy, kiedy są zdecydowani, by się takimi stać.

Obecnie

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Sonda

Z czego korzystasz najczęściej odrabiając zadanie domowe (proszę wybrać jedną odpowiedź)?
 

Imieniny

24 Maja 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Cieszysława,
Estera, Jan, Joanna,
Maria, Mokij,
Wincenty, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 222 dni.

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj316
mod_vvisit_counterWczoraj307
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1777
mod_vvisit_counterZeszłego tygodnia2198
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6453
mod_vvisit_counterZeszłego miesiąca7837
mod_vvisit_counterIlość wejść559179

0 1
Twoje IP: 54.156.76.187
,
Today: Maj 24, 2018
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage