POLSKO NIEMIECKIE SPOTKANIE MŁODZIEŻOWE w FULDZIE
10-17 lipiec 2007


Nasz wyjazd do Fuldy trwał od 10 do 17 lipca 2008r. Każdego dnia nasi gospodarze mieli zaplanowane wiele ciekawych wyjazdów i spotkań. Widzieliśmy ciekawe zabytki takie jak np. katedra, pałac miejski i kościół.

Pewnego dnia wybraliśmy się do „Point Alpha”- centralnego miejsca Niemiec, gdzie znajdował się punkt obserwacyjny amerykańskiej jednostki wojskowej. Strzegła ona granic, na które Niemcy zostały podzielone po II wojnie światowej.

Jedną z najciekawszych według mnie wycieczek był wyjazd do Frankfurtu. Widzieliśmy tam zapierające dech w piersiach drapacze chmur oraz mieliśmy okazję zrobić zakupy w dużej galerii handlowej. Pewnego dnia nasi Niemieccy koledzy zaproponowali abyśmy odwiedzili ich miejsca spędzania czasu wolnego. Pokazali nam domki, w których mogą się spotykać, bawić i urządzać przyjęcia. Część z nas została także zaproszona do domu jednego chłopca- Konstantina. Tam bardzo miło przywitała nas jego mama i siostra.

Kolejną atrakcją, którą mieliśmy na miejscu przy naszym schronisku, było chodzenie po linach przymocowanych do drzew i zjeżdżanie po nich nad stawem. Niektórzy bardzo bali się zeskoczenia z tych lin z wysokości około 3m, ale wszyscy mieli z tego niezłą zabawę.

Uważam ten wyjazd za bardzo udany i myślę, że takie wymiany młodzieży mają wiele zalet. Możemy podszkolić język oraz poznać kulturę innego kraju. Nasi nowi znajomi okazali się być bardzo sympatyczni i po powrocie cały czas utrzymujemy mailowy kontakt. Mam nadzieję, że w przyszłości uda zorganizować się jeszcze raz taki wyjazd.