Festyn PDF Drukuj Email
Szkoła - imprezy i wydarzenia

OBCHODY ŚWIĘTA SZKOŁY – 2 czerwca 2017r.Szkoła ,do której uczęszczamy , zawsze zabiegała o to , aby wychowywać uczniów w duchu patriotyzmu ,uczyła o historii ojczyzny i o niezwykłych ludziach , którzy historię tworzyli.
Takim człowiekiem , wielkim Polakiem i wzorcem do naśladowania jest rtm. Witold Pilecki- Patron Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5.
Tegoroczne obchody Święta Szkoły związane były z 69. rocznicą śmierci wielkiego patrioty i 20-leciem nadania imienia naszej Szkole Podstawowej nr 21.Zgodnie z tradycją miały one miejsce 25 maja.
W tym dniu społeczność uczniowska ZSO nr5 wysłuchała uroczystego apelu prezentującego sylwetkę rtm. Witolda Pileckiego. Przypomnieliśmy sobie wiedzę związaną z ofiarnymi , bohaterskimi dokonaniami naszego patrona - żołnierza Armii Krajowej , dobrowolnego więźnia Auschwitz ,uczestnika Powstania Warszawskiego , żołnierza II Korpusu we Włoszech ,ofiary sfingowanego procesu w komunistycznej Polsce. Jak zawsze ,niezwykła postawa wielkiego patrioty , niezłomnego człowieka wzbudziła w nas podziw i szacunek. Po apelu delegacja uczniów ZSO nr 5 udała się pod grudziądzki pomnik Witolda Pileckiego i złożyła wiązankę kwiatów. Cześć Patronowi Szkoły oddali tam także harcerze 29. GGDH działającej na terenie naszej szkoły.25 maja cała społeczność uczniowska miała także okazję obejrzeć wystawę prezentującą szkoły ,które noszą imię naszego patrona - rtm. Witolda Pileckiego. Wielu z nas nie miało świadomości że jest ich tak wiele - szkół podstawowych , gimnazjów , liceów i innych , oraz że rozsiane są one na terenie całej Polski. To zaszczyt być uczniem jednej z nich - grudziądzkiego ZSO nr5.Obchody Święta Szkoły zakończył festyn ,który odbył się 2 czerwca i stał się doskonałą okazją do przypomnienia zarysu historii polskiego oręża oraz do integracji całej społeczności uczniowskiej. Wszyscy z zaciekawieniem oglądaliśmy pokazy sprzętu służb mundurowych , braliśmy udział w zawodach poligonowo - ratowniczych , podziwialiśmy musztrę zaprezentowaną przez klasy mundurowe , a nawet ćwiczyliśmy umiejętności strzelania z łuku.
Tegoroczne obchody Święta Szkoły na długo pozostaną w naszej pamięci. Pozwoliły po raz kolejny uświadomić nam - młodym Polakom , jak ważne w życiu są :prawda , upór w dążeniu do celu. Tego swym życiem uczył Rotmistrz Witold Pilecki -nasz patron.

 
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage