„ Liga Zadaniowa” PDF Drukuj Email
Szkoła - konkursy


Międzyszkolny konkurs matematyczny „ Liga Zadaniowa”


W kwietniu zakończył się międzyszkolny konkurs przedmiotowy z matematyki  „ Liga Zadaniowa” dla uczniów klas VI  oraz klas I i II gimnazjum. Jego organizatorem jest  Wydział Matematyki Informatyki UMK w Toruniu, a współorganizatorem Kujawsko – Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Etap szkolny tego konkursu przeprowadzony został w październiku . Wzięli w nim udział  uczniowie klasy VI a, VI d i VI e .  Każdy z nich miał prawo udziału w  etapie rejonowym, który składał się z trzech spotkań konkursowych . Do każdego spotkania uczniowie sumiennie się przygotowywali. Rozwiązywali dużą ilość zadań zarówno w domu, jak i w szkole pod kierunkiem nauczyciela uczącego.
W listopadzie, styczniu i kwietniu w sobotni poranek uczniowie pod opieką nauczycieli matematyki wyjeżdżali do ZSO nr 2, aby tam zmierzyć się z niełatwymi i nietypowymi zadaniami konkursowymi.
Po trzech spotkaniach uczestnicy konkursu mogli uzyskać maksymalnie 90 punktów, a uzyskanie 75 % tej punktacji kwalifikowało ucznia do udziału w  etapie wojewódzkim.
W dniu 31.05.2017 r. w ZSO nr 2 odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom. Z pośród 8 uczestników naszej szkoły, pięcioro otrzymało nagrody.


Oto wyniki naszych szóstoklasistów- etap rejonowy:
II miejsce - Wiktoria Sadowska kl. 6e - opiekun p. Ewa Lubiszewska
III miejsce - Maciej Chmielewski kl. 6a - opiekun p. Katarzyna Ziółkowska
III miejsce - Weronika Puchowska kl. 6e - opiekun p. Ewa Lubiszewska
Wyróżnienie - Adrianna Kucharska kl. 6d - opiekun p. Zofia Szczepaniak
Wyróżnienie - Natalia Moga kl. 6d - opiekun p. Zofia Szczepaniak
Wiktoria Sadowska  zakwalifikowała się  do etapu wojewódzkiego, który  odbył się w Toruniu 22.04. 2017r . Uczennica otrzymała 29 punktów na 30 możliwych i  uzyskała tytuł laureata  konkursu przedmiotowego z matematyki  „ Liga Zadaniowa”.
Wiktoria była jedną z trzech osób reprezentujących miasto Grudziądz w etapie wojewódzkim.
Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.


 
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage