PROJEKT EDUKACYJNY LEPSZA SZKOŁA PDF Drukuj Email
Menu główne - informacje

PROJEKT EDUKACYJNY LEPSZA SZKOŁA

Lepsza Szkoła to ogólnopolski projekt edukacyjny prowadzony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Nasza szkoła  w roku szkolnym 2016/2017 realizowała ten projekt  z matematyki. Uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych pod opieką nauczycieli matematyki. Projekt ma na celu badanie efektywności nauczania, podnoszenie efektywności kształcenia i uczenia się. Poziom wiedzy i umiejętności uczniów mierzony jest za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego.
Uczestnictwo w projekcie  daje nauczycielom możliwość badania kompetencji uczniów, porównania wyników swoich klas z wynikami uczniów w województwie i  całej Polsce, zaplanowania pracy na cały rok szkolny oraz analizy osiągnięć uczniów.
Standaryzowane testy „Sesje z plusem” przeprowadzone były  przez nauczycieli matematyki  trzy razy w roku szkolnym : na wejście, po I semestrze i na koniec roku szkolnego. Dały one możliwość badania bieżących postępów w nauce całych zespołów klasowych i pojedynczych uczniów oraz możliwość stałej i rzetelnej oceny postępów uczniów w ciągu każdego roku nauki matematyki. W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uzyskała  certyfikat uczestnictwa w projekcie, a nauczyciele matematyki odpowiedzialni za prowadzenie projektu otrzymali  stosowne zaświadczenia.

Świetlica

Dobrze jest budzić się z przekonaniem, że dzień , który się zaczyna, wniesie dużo dobrego do mojego życia.

12 Grudnia 2017
Adelajda,