Inauguracja "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" PDF Drukuj Email
Działalność - caritas


Inauguracja "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom"

W piątek, 1 grudnia 2017 roku na toruńskim lodowisku Tor-Tor już po raz 24. odbyła się Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Ta charytatywna akcja organizowana była przez Caritas Diecezji Toruńskiej.  Na trybunach Tor-Toru zasiadło prawie 3000 dzieci i młodzieży z całej diecezji. Wśród gości byli m.in. bp Andrzej Suski, prezydent Torunia Michał Zaleski i komendanci służb mundurowych.

Podczas tego święta została podsumowana  akcja „Warto być bohaterem”, którą w tym roku Caritas Diecezji Toruńskiej zorganizowała po raz dziesiąty i podziękowała nauczycielom oraz uczniom za przekazanie na budowę szkoły w Burundi oraz wsparcie chorych i niepełnosprawnych dzieci kwoty w wysokości 22 000 zł. Najbardziej zaangażowanym placówkom zostały wręczone Certyfikaty Szkół Budujących Wrażliwość Społeczną. Również wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z panią Hanną Włodarczyk mieli zaszczyt odebrać z rąk Prezydenta Torunia taki Certyfikat, z czego byli bardzo dumni i zadowoleni.

Uczestnicy uroczystości, oprócz łakoci, otrzymali opaski odblaskowe, a goście specjalni zostali ubrani przez policjantki i strażników miejskich w kamizelki odblaskowe, aby zawsze pamiętać o bezpieczeństwie.

Najważniejszym punktem imprezy było zapalenie ogromnej wigilijnej świecy, symbolu pamięci o potrzebujących. "Ma ona przypominać nam o tym, że siła jest zawsze w jedności" - powiedział dyrektor Caritas Ksiądz Daniel Adamowicz.

Uczestnicy imprezy mieli okazję obejrzeć występy łyżwiarzy, prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z toruńskich klubów sportowych, hokeistów, a nawet żużlowców. Na koniec św. Mikołaj rozdał dzieciom słodycze.

Pełni wrażeń, z nadzieją na możliwość uczestniczenia w kolejnej edycji WDPD wróciliśmy do domu. 
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Złote myśli

Pozwól mówić sercu, a słowa same się znajdą. Tylko serce trafia do serc, nie zimne rozumowanie.

Obecnie

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Sonda

Z czego korzystasz najczęściej odrabiając zadanie domowe (proszę wybrać jedną odpowiedź)?
 

Imieniny

18 Czerwca 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Efrem, Elżbieta,
Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało 197 dni.

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj61
mod_vvisit_counterWczoraj285
mod_vvisit_counterW tym tygodniu346
mod_vvisit_counterZeszłego tygodnia1967
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4875
mod_vvisit_counterZeszłego miesiąca8540
mod_vvisit_counterIlość wejść566141

0 7
Twoje IP: 54.162.224.176
,
Today: Cze 18, 2018
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage