Nowi czytelnicy PDF Drukuj Email

W dniach 15. i 18. grudnia 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników, w której wzięło udział 107 uczniów. Pierwszoklasiści przybyli do biblioteki wraz z wychowawcami. Wszyscy uczniowie zostali pokrótce zapoznani z zasadami funkcjonowania biblioteki szkolnej, z regulaminem obowiązującym w wypożyczalni i czytelni oraz księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci.
Pierwszoklasiści zapoznali się też z czasopismami, z których mogą korzystać w czytelni. Po zajęciu miejsc dzieci wysłuchały wiersza o zniszczonej książce. Uczniowie odpowiadali też na pytania związane z poszanowaniem książek i okazało się, że doskonale zapamiętali zasady obowiązujące podczas czytania. Następnie nauczyciel biblioteki przeszedł do zadań przygotowanych dla pierwszaków. Dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą na temat znajomości bajek, biorąc udział w dwóch konkursach. Pierwszaki odważnie przystępowały do zadań konkursowych, za które otrzymały drobne upominki. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, a wychowawcom wręczono dyplomy PASOWANIA NA CZYTELNIKA. Każde dziecko otrzymało zakładkę. Po uroczystości uczniowie chętnie wypożyczyli pierwsze książki.

Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz mądry.

18 Czerwca 2018
Efrem, Elżbieta,