Nowi czytelnicy PDF Drukuj Email

W dniach 15. i 18. grudnia 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników, w której wzięło udział 107 uczniów. Pierwszoklasiści przybyli do biblioteki wraz z wychowawcami. Wszyscy uczniowie zostali pokrótce zapoznani z zasadami funkcjonowania biblioteki szkolnej, z regulaminem obowiązującym w wypożyczalni i czytelni oraz księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci.
Pierwszoklasiści zapoznali się też z czasopismami, z których mogą korzystać w czytelni. Po zajęciu miejsc dzieci wysłuchały wiersza o zniszczonej książce. Uczniowie odpowiadali też na pytania związane z poszanowaniem książek i okazało się, że doskonale zapamiętali zasady obowiązujące podczas czytania. Następnie nauczyciel biblioteki przeszedł do zadań przygotowanych dla pierwszaków. Dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą na temat znajomości bajek, biorąc udział w dwóch konkursach. Pierwszaki odważnie przystępowały do zadań konkursowych, za które otrzymały drobne upominki. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, a wychowawcom wręczono dyplomy PASOWANIA NA CZYTELNIKA. Każde dziecko otrzymało zakładkę. Po uroczystości uczniowie chętnie wypożyczyli pierwsze książki.

24 Września 2018
Gerard, Gerarda,