Szkolne Koło Caritas
Wiosenna zbiórka żywności PDF Drukuj Email
Działalność - caritas


Wiosenna zbiórka żywności


W dniach 31 marca - 2 kwietnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły brali udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, którą organizowały Banki Żywności.
Zebrane produkty trafią m.in. do: hospicjów, domów samotnej matki, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni, jadłodajni dla ubogich, rodzinnych domów dziecka i świetlic środowiskowych.
Więcej…
 
Finał akcji "Warto być bohaterem" PDF Drukuj Email
Działalność - caritas


Finał akcji "Warto być bohaterem"

W Baju Pomorskim 16 lutego 2017 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy naszej szkole uczestniczyli finale akcji charytatywnej “Warto być bohaterem”. Ta akcja organizowana przez Caritas Diecezji Toruńskiej z myślą o chorych i niepełnosprawnych dzieciach i młodzieży odbyła się już dziewiąty raz. Pieniądze na ich leczenie i rehabilitację zbierają uczniowie ze szkół całej diecezji. W tym roku udało się zebrać 30 tys. zł, a w zbiórkę zaangażowało się 46 szkół. Zebrane środki trafiły do Krzysztofa Lewandowskiego, ucznia V LO w Toruniu, który po wypadku drogowym walczył o życie, a teraz w dalszym ciągu walczy o zdrowie oraz do dwóch dziewczynek chorych na czterokończynowe porażenie mózgowe (siedmio- i czternastoletniej).

Więcej…
 
Ferie w Przysieku PDF Drukuj Email
Działalność - caritas


Ferie w Przysieku

Z okazji ferii zimowych Grudziądzkie Centrum Caritas zorganizowało wyjazd dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z Grudziądza. Trzydniowy wypoczynek spędziliśmy w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku. Brak śniegu zupełnie nam nie przeszkadzał - spędziliśmy czas miło, przyjemnie i ze smutkiem opuściliśmy ośrodek.

Więcej…
 
XXV Światowy Dzień Chorego PDF Drukuj Email
Działalność - caritas


XXV Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodziliśmy już po raz 25. Światowy Dzień Chorego. Ten dzień, to  okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych i cierpiących. Jednocześnie – jak pisze Ojciec Święty Franciszek w orędziu – jest to zachęta dla tych, którzy poświęcają się na rzecz chorych „do dziękowania za otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom”.

Więcej…
 
Diecezjalny konkurs o papieżu Franciszku i miłosierdziu. PDF Drukuj Email
Działalność - caritas


Diecezjalny konkurs o papieżu Franciszku i miłosierdziu.

„Z Papieżem Franciszkiem idziemy drogami miłosierdzia" – to tytuł tegorocznego konkursu plastyczno –  multimedialnego dla dzieci i młodzieży, który został ogłoszony w sierpniu,
a rozstrzygnięty pod koniec października .

Organizatorem konkursu było Grudziądzkie Centrum Caritas i Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Grudziądzu.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Bp Andrzej Suski – Biskup Toruński, a patronat medialny Tygodnik Katolicki Niedziela – Głos z Torunia.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 18
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Złote myśli

Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają.

Obecnie

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Sonda

Z czego korzystasz najczęściej odrabiając zadanie domowe (proszę wybrać jedną odpowiedź)?
 

Imieniny

21 Października 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina,
Dobromił,
Elżbieta, Hilary,
Klemencja, Pelagia,
Pelagiusz, Urszula,
Wszebora
Do końca roku zostało 72 dni.

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj24
mod_vvisit_counterWczoraj269
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2117
mod_vvisit_counterZeszłego tygodnia2647
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7314
mod_vvisit_counterZeszłego miesiąca7189
mod_vvisit_counterIlość wejść495725

0 2
Twoje IP: 54.161.73.123
,
Today: Paź 21, 2017
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage